Ääsmäe õpilased ja õpetaja osalesid president A. Karise poolt algatatud koolinoorte kirja- ja mõttetalgute „Kas ma Eestit unes nägin? “tänuüritusel Roosiaias

Vabariigi Presidendi kirja- ja mõttetalgud “Kas ma Eestit unes nägin?” toimus 16. jaanuarist 14. veebruarini. Selle aasta teema oli inspireeritud luuletaja Juhan Liivi tekstist, kes tähistas tänavu aprillis oma 160. sünniaastapäeva. Liivi tekst valmis 1895. aastal.

Riigipeale saatis oma kirjatööd 368 kooliõpilast vanuses 7–20. Unenägusid kujutati nii luule kui proosa vormis, realistlikult ja fantaasiarikkalt, käsitledes nii minevikku kui tulevikku ning vaadates neid nii riiklikust kui ka isiklikust perspektiivist

Konkursi raames jagasid oma mõtteid ja tundeid ka Ääsmäe Põhikooli õpilased. 3. b klassi õpilaste Britt Ida Loviisa Zujevi kirjatöö ja Henry Kontuse luuletus „Kas ma Eestit unes nägin?*“ olid nii silmatorkavad, et neid kutsuti presidendi mõttetalgute tänuüritusele, mis toimus Roosiaias 4. juunil 2024. Roosiaeda oli kutsutud ka 9.a klassi õpilane Elisabeth Sirel. Elisabeth osales konkursil luuletusega Eestimaad püüdes*”.

Roosiaia tänuüritus pakkus noortele suurepärase kogemuse ning võimaluse oma loomingut jagada ja presidendilt tagasisidet saada. President Karis tunnustas kõiki osalejaid nende panuse eest Eesti tuleviku kujundamisse ja julgustas neid oma ideid ja unistusi ellu viima.

President Alar Karis avas Kadriorus koos kooliõpilastega välinäituse „Kas ma Eestit unes nägin?“, kus on eksponeeritud noorte arvamused Eestist, mis osalesid tänavustel kirja- ja mõttetalgutel. Näitus asub A.Weizenbergi tänaval presidendi kantselei ja Kadrioru kunstimuuseumi kõrval ning on kõigile huvilistele avatud.

Õpetaja Agne Piibar
*Luuletused on lugemiseks siin https://aasmaekool.ee/kas-ma-eestit-unes-nagin/