XIII noorte laulu- ja tantsupidu kannab ühist juhtmõtet „Püha on maa“ (30.06 – 2.07.2023). Juhendajad: Piret Kunts, Egne Korol, Elisa Epro.
Rühmad: Ääsmäe Põhikooli 1.- 5. klassi võimlejad (kaks rühma)
Ääsmäe Põhikooli 1.-2. klassi rahvatantsurühm

► Täname pilliringi õpilasi ja õpetajat, kes esinesid Tallinnas Lastekirjanduse Keskuses:
1.kl Ronja, 2.A  Emily, Kaisa, Rocco, Mehis, 4.A Eliise, Kaisa, Karola, Katrina, Lianne
4.B Heleriin, Loreen, Meriann, Reio, Kert.
Pilliringi juhendaja õpetaja Tiinat Selke

SPORT

Harjumaa kv mv staadioniteatejooksudes 10x55m pendelteatejooksud  1. koht (16.09.22). Osalejad: Johann Mattias Viisitamm, Ander Õisnurm, Rasmus Naber, Andri Vallsalu, Kristen Enok Jürimaa,  Elis Filippov,  Viktoria Slizunov,  Claudia Elis Rõõmusaar,  Jelizaveta Kovaljova,  Kristiina Valgeväli.

Harjumaa kv mv staadioniteatejooksudes 4x100m teatejooks 1. koht (16.09.22). Osalejad: Johann Mattias Viisitamm, Rasmus Naber,  Ander Õisnurm,  Kristen Enok Jürimaa.

Harjumaa kv mv staadioniteatejooksudes 4x800m teatejooks 2. koht (16.09.22). Osalejad: Johann Mattias Viisitamm, Rasmus Naber,  Andri Vallsalu, Heinar Orusalu.

Harjumaa kv mv staadioniteatejooksudes 4x100m teatejooks 3.koht (16.09.22). Osalejad: Patrick Oliver Pihlak, Philippe Henry Vaarmets, Maerold Virt, Marten Virt

► Harjumaa 2023. a noorte talvised meistrivõistlused (17.02.23):  Elis Filippov U-16 kõrgushüpe 1. koht, Marleen Koitla U-14 kuulitõuge 2. koht, Ander Õisnurm U-16 60mtj 3. koht, Martin Maasen U-16 kõrgushüpe ja kaugushüpe 3. koht, Jan Talts U-16 kuulitõuge 1. koht, Gregori Ponomarjov U-16 kuulitõuge 2. koht, Maerold Virt U-18 kõrgushüpe 1. koht, Marten Virt U-18 kõrgushüpe 2.koht.

► Kurtna Kangutaja sõudeergomeetri võistlusel (09.03)  kuni 5. kl tüdrukute seas saavutas Greteli Pavlova 2. koha ja 6.-7. kl poiste seas Kevin Rohhtjärv 2. koha.

► Tallinnas Harjumaa koolidevahelistel talviste kergejõustiku meistrivõistluste saavutused (22.03.2023):
Elis Filippov saavutas 6.-7. klassi tüdrukute seas 60mj tulemusega 8,59 sek I koha, 60mj tulemusega 8,59 sek I koha;
Ander Õisnurm 6.-7. klassi poiste seas kaugushüppes tulemusega 5.04 m III koha;
Johann Mattias Viisitamm 6.-7. klassi poiste seas kõrgushüppes tulemusega 1.50 m III koha.

► Elis Filippov saavutas Tartus Vabariiklikul TV10 OS III etapil (25.03.202) TV vanusegrupis (2009.-2010 s.a.) tüdrukute seas kaugushüppes tulemusega 5.06 m 4. koha.

► OK (osavaim korvpallur) Harjumaa koolidevahelistel meistrivõistlustel (6.-7. klassi tüdrukute seas) Kehras saavutati II koht. Võistkond: Elis Filippov, Viktoria Slizunov, Eliise Tulver, Jelizaveta Kovaljova, Karmen Melsas, Sandra Aasjärv (04.05.2023)

► Ääsmäe Põhikooli võistkond saavutas Rakveres (16.05.2023) Eesti Koolispordiliidu kergejõustikuvõistlustel II liiga arvestuses tulemusega 770 punktiga II koha.
Võistlesid: Elis, Filippov, Viktoria Slizunov, Claudia Elis Rõõmusaar, Jelizaveta Kovaljova, Ander Õisnurm, Johann Mattias Viisitamm, Karl Gustav Viisitamm, Toni Bekker, Rasmus Naber, Andri Vallsalu, Heinar Orusalu, Kirsi-Iti Reinu, Martaliisa Meindorf, Heleri Võsa, Mari-Liis Lember, Martin Maasen, Vladimir Ilinõh, Gregori Ponomarjov, Jan Talts.

Saavutused:
Elis Filippov (7. kl) 6.-7. klassi tüdrukute seas 60mj tulemusega 8,62 sek I koht, palliviskes tulemusega 57 m I koht.
Ander Õisnurm (7. kl) 6.-7. klassi poiste seas kaugushüppes tulemusega 5.15 m I koht.
Viktoria Slizunov, Johann Mattias Viisitamm, Elis Filippov, Rasmus Naber 6.-9. klassi arvestuses väike-rootsi teatejooksus tulemusega 2.31,05 min II koht.
Viktoria Slizunov (7. kl) 6.-7. klassi tüdrukute seas kaugushüppes tulemusega 4.32 sek II koht, palliviskes tulemusega 40 m sek II koht.
Rasmus Naber (7. kl) 6.-7. klassi poiste seas 800mj tulemusega 2.29,72 min II koht.
Toni Bekker (7. kl) 6.-7. klassi poiste seas palliviskes tulemusega 53.50 m II koht.
Johann Mattias Viisitamm (7. kl)  6.-7. klassi poiste seas 800mj tulemusega 2.33,15 min III koht, 60mj tulemusega 8,29 sek III koht.
Jan Talts (8. kl) 8.-9. klassi noormeeste seas kuulitõukes tulemusega 10.54 m III koha.

AINEALASED SAAVUTUSED

► Tiina Tammani mõttekonkurss (15.10.22). Andri Vallsalu (6.kl)  sai tunnustuspreemia.

► Informaatikaalane viktoriin “Kobras” (nov 2022). Osavõtjaid oli 3033 ning tublimad meie 7. kl õpilastest olid Raul Rinne (koht 252-373), Anni Reinu ja Ander Õisnurm (koht 416-531).

► 3. klasside inglise keele päeval saavutasid 12. koha (27.01.23) 3. klassi õpilased: Eliise Saar, Mathias Viet, Mirell Neem.

► Emakeeleolümpiaadi Harjumaa piirkonnavoorus (…

► Loodusteaduste olümpiaadil Harjumaa koolide arvestuses (25.11.22)  saavutas Marten Suits (8.kl) 1. koha ja
üle-eestilises üldarvestuses 3. koha ja on kutsutud lõppvooru (aprillis).  Lisaks osalesid: Laura Mellik, Sandra Valgeväli.

► Loodusteaduste olümpiaadi lõppvoorus (22.-23.04.23)  saavutas Marten Suits (8.kl)  koondina 7. koha (piirkonnavooru 3., lõppvooru 14.), teooriavooru III koha.

► Keemiaolümpiaadi Harjumaa piirkonnavoorus (26.01.23) saavutas Marten Suits (8.kl) 1. koha ja on kutsutud osalema 8. klasside keemia huvipäevale. Lisaks esindas meie kooli Elisabeth Sirel.

► Füüsikaolümpiaadi Harjumaa piirkonnavoorus (10.02.23) saavutas Marten Suits (8.kl) 8.-9. kl arvestuses 1. koha.

► Eesti koolinoorte 70. füüsikaolümpiaadi lõppvoorus (1.-2.04.23) saavutas  Marten Suits (8. kl) 8. klasside arvestuses 2. koha ning põhikooli arvestuses 4. koha (III järk)

► Tartu Ülikooli teaduskooli keemiavõistlusel Indikaator (16.05.23)  saavutas  Marten Suits (8. kl) 8. klasside arvestuses 3. koha.

► Matemaatikaolümpiaadi Harjumaa 4.-6. kl piirkonnavoorus (21.02.23) osalesid 4. klassist: Lianne Salusaar, Eliise Kaljurand

► Harju mk matemaatikavõistlus Nuputaja 5.-6.kl (…

► Harju mk matemaatikavõistlus Nuputaja 7. kl (…

► Geograafiaolümpiaadi Harjumaa piirkonnavoorus (14.02.23)  saavutas Marten Suits (8.kl) 1. koha ja on kutsutud osalema lõppvooru.
Osalesid: Joosep Õim, Raul Rinne, Elisabeth Sirel, Anete Heinmets, Birgit Danneberg.

► Geograafiaolümpiaadi lõppvoorus (05.-06.05.23)  saavutas Marten Suits (8.kl) 8 koha (osalejaid 18).

► Bioloogiaolümpiaadi koolivoorus (18.01.23), TÜ teaduskooli ülesanded) olid parimad tulemused:
6. klassis: Kaur Kuldver, Janelle Nugis, Hugo Niin; 7. klassis: Raul Rinne, Joosep Õim; 8. klass: Marten Suits, Elisabeth Sirel;
9. klass: Kirsi-Iti Reinu, Karolin Suits. Koolivooru tulemused ei sea piiranguid piirkonnavoors osalemiseks.

► Bioloogiaolümpiaadi Harjumaa piirkonnavoorus (17.02.23) saavutas Laura Mellik (8.kl) 1. koha/73st ja on kutsutud osalema lõppvooru.
Kaur Kuldver (6.kl) saavutas 4. koha/42st, Karolin Suits (9.kl) 5. koha/85st,  Sandra Valgeväli (8.kl) 6. koha/73st,
Kirsi-Iti Reinu (9.kl) 9. koha/85st. Lisaks esindasid meie kooli: Janelle Nugis, Raul Rinne, Claudia Elis Rõõmusaar.

► Bioloogiaolümpiaadi lõppvoorus (21.05.23) saavutas Laura Mellik (8.kl) 3. koha.

► Tartu Ülikooli teaduskooli bioloogiaviktoriinis “Siniroheline Maa” (3.-23.04.23) koosnes 3. voorust) osales  õpilane Laura Mellik (8. kl)  ja saavutas 2. koha (6.-9.kl arvestuses).

►  Tehnoloogiavaldkonna ainete olümpiaadi Harjumaa voorus (17.04) saavutasid Vladimir Ilinõh (8.b kl) 8. koha ja Marten Suits, (8.b kl) 10. koha .

► Harjumaa 9.kl teadmiste lahing “Language Limits” inglise keeles (01.02.23) saavutas Anete Heinmets 39. koha (190st). Lisaks osalesid: Ketliin Puusepp, Kirsi-Iti Reinu, Birgit Danneberg, Kristi Vaadevits.

► Harjumaa 8.kl Inglise k teemapäeval Jeopardy (30.03.23) osalesid: Elisabeth Sirel, Marten Suits, Birgit Pihelgas, Liisa Lättekivi, Heleri Võsa, Romet Maltsev, Juhan Reimal, Martten Kaja, Martaliisa Meindorf.

►  7. klasside inglise keele teemapäeval (….

► Harjumaa 4.kl kuulamisvõistlus “Listen UP! 2023” (…

► Matemaatika võistlusmäng Känguru (16.03 2023) ekolier (3.-4.klass): Eliise Kaljurand 49. koht/5426st, Lianne Salusaar 523./5426, Katrina Puusepp 2692/5426.