✨Täname ja õnnitleme õpilasi osalemise, saavutuste  ja meie kooli esindamise eest!✨

✨Õnnitleme!✨

► Õnnitleme Anna Valgevälja, kes lõpetas tipptasemel rahvusvahelise programmeerimiskooli „Kood/Jõhvi“

SPORT

► Harjumaa kv mv staadioniteatejooksus Kuusalus (21.09.2023) saavutati:

8.-9. klassi arvestuses pendelteatejooksus 10x55m tulemusega 1.15,8 min I koht. Osalejad: Elis Filippov, Viktoria Slizunov, Jelizaveta Kovaljova, Sandra Valgeväli Mari-Liis Lember, Johann Mattias Viisitamm, Ander Õisnurm, Rasmus Naber, Maerold Virt, Marten Virt.

6.-7. klassi poiste arvestuses 4x100m ringteatejooksus tulemusega 52,4 sek I koht. Osalejad: Heinar Orusalu, Kristen Enok Jürimaa, Andri Vallsalu, Karlis Naber

8.-9. klassi poiste arvestuses 4x100m ringteatejooksus tulemusega 49,3 sek II koht. Osalejad: Johann Mattias Viisitamm, Ander Õisnurm, Maerold Virt, Marten Virt

Ääsmäe Põhikool saavutas väikeste koolide arvestuses  I koha!
Meie kooli esindas antud võistlusel 31 õpilast. Heasse tulemusse panustasid kõik. Treener Kristjan Küttis

Heategevusjooks Keilas 5.-9. klass (22.09.2023)
Jooksus osales kokku 32 meie kooli õpilast.
Aega kohtunike poolt ei võetud, aga kõigis vanuseklassides ületasime finišijoone esimesena.

► Haapsalus Lääne-Pärnu-Harju sõpruskohtumises kergejõustiku mitmevõistlusel osales meie koolist 19 õpilast (27.09.2023).
Saavutused:
Viktoria Slizunov (2008-09 s.a.) tulemusega 2547 p I koha;
Eliise Kaljurand (2012-13 s.a.) tulemusega 1682 p I koha;
Martin Maasen (2008-09 s.a.) tulemusega 2553 p II koha;
Kristen Enok Jürimaa (2010-11 s.a.) tulemusega 2248 p II koha;
Andri Vallsalu (2010-11 s.a.) tulemusega 1950 p III koha;
Mari-Liis Lember (2008-09 s.a.) tulemusega 1608 p III koha.

Saku sügiskrossil (04.10.2023) osales meie koolist 10 õpilast.
Saavutused 500m jooksudistantsil:
Liam Õuekallas (2012-13 s.a.) tulemusega 1.47,5 min I koha;
Säde Kõrkjas  (2016-17 s.a.) tulemusega 2.24,5 min II koha;
Elis Kuldver (2014-15 s.a.) tulemusega 2.10,0 min II koha;
Gregor Piigli (2012-13 s.a.) tulemusega 1.53,5 min III koha.
Andri Vallsalu saavutas 1000m jooksudistantsil (2010-11 s.a.) tulemusega 3.37,0 min III koha.

► Harjumaa 2024a. noorte talvistel meistrivõistlustel kergejõustikus (Tallinnas 11.01.2024):
Gregori Ponomarjov (9. kl) saavutas U-18 vanuseklassis kuulitõukes tulemusega 11.16 m II koha;
Marten Virt (9.kl) saavutas U-18 vanuseklassis kõrgushüppes tulemusega 1.70 m II koha;
Kevin Rohtjärv (8. kl) saavutas U-18 vanuseklassis kuulitõukes tulemusega 10.43 m III koha; Maerold Virt (9.kl) saavutas U-18 vanuseklassis kaugushüppes tulemusega 5.89 m III koha.

AINEALASED SAAVUTUSED

►  XXVIII õpioskuste talgute 5. klasside piirkondlikus voorus saavutas Ääsmäe Põhikooli võistkond Loreen Kõrkjas, Heleriin Roosimäe, Paula Reemann, Lianne Salusaar, Eliise Kaljurand  II koha (11.02.24).

► 3. klasside inglise keele päeval saavutasid a (…)…

► Informaatikaalane viktoriin “Kobras” (…)

► Emakeeleolümpiaadi Harjumaa piirkonnavoorus (…

► Harjumaa internetipõhise kõnevõistluse lõppvoorus teemal “Me peame tagama eesti rahvuse, kultuuri ja keele säilimise” saavutas Elisabeth Sirel (9.kl) 3. koha.  (21.02.24).

► Ajaloo olümpiaadi Harjumaa piirkonnavoorus (15.02.24) osalesid …

► Loodusteaduste olümpiaadil Harjumaa koolide arvestuses (17.11.24)  osales Raul Rinne (8.kl).

Keemia-füüsika viktoriinil “Välk ja pauk” osalesid: Sandra Valgeväli, Laura Mellik, Marten Suits ja Raul Rinne. Saavutati 1. koht (17 osalejat)

Keemiaolümpiaadi Harjumaa piirkonnavoorus (07.02.24) saavutas Marten Suits (9.kl) 2. koha, Sandra Valgeväli (9.kl) 25. koha ja Raul Rinne (8.kl) 10. koha.

► Füüsikaolümpiaadi Harjumaa piirkonnavoorus (09.02.24) saavutas Marten Suits (9.kl) 1. koha,  Sandra Valgeväli (9.kl) 22. koha ja Raul Rinne (8.kl) 10.-12. koha.

Eesti koolinoorte 71. füüsikaolümpiaadi lõppvoorus (…) …

Matemaatikaolümpiaadi Harjumaa 4.-6. kl piirkonnavoorus (21.02.24) osalesid: Jaak Rässa (4.kl), Mirell Neem (4.kl),  Eliise Kaljurand (5.kl) 14.-15. koht, Loreen Kõrkjas (5.kl), Kerli Kesa (6.kl), Roberto Antonio Teesalu (6.kl).

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus  saavutas Marten Suits(9. kl) 8. – 10. koha (31.01.24). Õpetaja Helene Kala

Harju mk matemaatikavõistlus Nuputaja 5.-6.kl (…

Harju mk matemaatikavõistlus Nuputaja 7. kl (…

Geograafiaolümpiaadi Harjumaa piirkonnavoorus (13.02.24)  saavutas Marten Suits (9. klass) 1. koha (osalejaid 89). Teised osalejad: Elisabeth Sirel 29./89st, Markus Tähepõld 35./72st, Joosep Õim, Kaur Kuldver 32./66st, Martin Olgert Mellik 36./66st.

Bioloogiaolümpiaadi Harjumaa piirkonnavoorus (27.03.24) …

Bioloogiaolümpiaadi lõppvoorus (…) saavutas …

Tartu Ülikooli teaduskooli bioloogiaviktoriinis “Siniroheline Maa” (…)

►  Tehnoloogiavaldkonna ainete olümpiaadi Harjumaa voorus () saavutasid …

►  7. klasside inglise keele teemapäeval (….

► Harjumaa 4.kl kuulamisvõistlus “Listen UP! 2023” (…

Matemaatika võistlusmäng Känguru (…) ekolier (3.-4.klass): …

ÕPILASÜRITUSED JA HUVITEGEVUS

✨Ääsmäe kooli võistkond saavutas vallavanema karika koolidevahelise mälumängu 1. voorus I koha (Piret Tillo, Merike Raudkivi, Sandra Valgeväli, Marten Suits, Aldo Tatter)

✨ Oliver Tatter (7.b kl) saavutas Saue valla MV kabes 3. koha (16.01 2024).

✨ Koolitantsu festivalil (11.02.24) saavutasid 2.-6. klassi rahvatantsijad eripreemia: „Tantsijate koostööd esile toov tantsulusti ja rõõmuga nakatav lugu“. Juhendaja Piret Kunts

✨ Harjumaa internetipõhise kõnevõistluse lõppvoorus teemal “Me peame tagama eesti rahvuse, kultuuri ja keele säilimise” saavutas Elisabeth Sirel (9.kl) 3. koha.  (21.02.24).

✨ Henry Kontus (3.B kl) esines president Alar Karise teenetemärgi tseremoonial Eesti Rahva Muuseumis toimunud tunnustusüritusel „Eesti tänab“ (21.02.24). Ta esitas omaloomingulise luuletuse, mis oli valitud parimaks väljenduseks teemal “Kas ma Eestit unes nägin?”.